Minipivovaru Proud, který sídlí v bývalé elektrárně areálu Plzeňského Prazdroje, požehnal 2. listopadu biskup Tomáš Holub. Součástí slavnostního aktu bylo také odhalení tradičních cechovních symbolů kříže a zvonu. Mezi hosty byl také Petr Šolc, ředitel závodu Pozemní stavby Západ společnosti SWIETELSKY stavební, který náročnou rekonstrukci budovy v loňském roce realizoval.
„Jde o jedinečný koncept, který má za sebou první etapu. Tým ředitele oblasti Martina Haška tady odvedl skvělou práci, byl to vzorový příklad toho, že když investor, architekt a dodavatel chtějí společně něco vytvořit a všichni hledají cesty, jak toho dosáhnout, výsledek je výborný." říká šéf závodu.
Budova z roku 1905 u soutoku Mže a Radbuzy propojuje historické prvky s moderními a nabízí prvotřídní zážitek. Na své si přijdou nejen milovníci piva, ale i architektury a stavařiny.
Práce trvaly necelých 18 měsíců. Zachovány zůstaly původní klíčové architektonické prvky budovy, do nichž byla umístěna moderní technologie pivovaru. Přitom se vytvořily podmínky pro další fázi pozoruhodného projektu, řešící veřejný a kulturní prostor.
„Samotný objekt je krásný. Svého času to byl opravdu chrám pokroku. Pro nás bylo asi na celé rekonstrukci nejtěžší reagovat na nová a nová zjištění stavu objektu, na která jsme přicházeli během prací, a s nimiž jsme ve velmi napjatém harmonogramu nepočítali," dodává Martin Hašek.
Pro slavnostní událost vznikl také výroční ležák Franz Spalek pro vybrané pivotéky. Tak jak pivovarníci po staletí říkají: Dej Bůh štěstí!